Галерия: Ван дер Поел и Кастелийн спечелиха Европейското първенство по циклокрос

Съдържание:

Том Пидкок осми при своя дебют в елитната категория на състезанието в Италия. Снимки: UEC

Матьо ван дер Поел от Холандия спечели третата си поредна титла на Европейското първенство по циклокрос пред своя дългогодишен съперник Ели Изербит. Белгиецът го изпревари близо до калното италианско трасе, като Ван дер Поел спечели само с три секунди след разбор в последната обиколка.

След като преди това спечели изданията под 23 и юноши, тази година британецът Том Пидкок направи своя дебют в елитната категория. В крайна сметка завършвайки осми, след състезанието, Пидкок не даде никак ентусиазирана оценка на резултата си, заявявайки, че целта му е да се върне на подиума възможно най-скоро.

По-добри новини за британските фенове дойдоха в турнира U23 за жени. Анна Кей взе сребърния медал след холандската ездачка Сейлин Дел Кармен Алварадо.

Образ
Образ

В надпреварата за елитни жени Яра Кастелийн спечели категорична победа. Въпреки че се повиши от категорията U23, 22-годишният поведе водачеството от самото начало и никога не изглеждаше в опасност да го предаде.

С малко колоездачи извън Европа, които биха могли да заплашват предстоящото Световно първенство, което ще се проведе в началото на февруари следващата година в Дюбендорф, Швейцария, състезанието дава ранна индикация кой може да се състезава за лентите на дъгата.