British Cycling обявява впечатляващ списък за Световното първенство

Съдържание:

Tom Pidcock, Lizzie Deignan и Ethan Hayter водят надеждата на Великобритания за дъга в Белгия следващата седмица

British Cycling обяви списък със звезди за Световното първенство на UCI Road във Фландрия, което започва само след пет дни, с хора като Том Пидкок, Лизи Дейнян и Итън Хейтър, които печелят селекция.

Екипът на мъжкото елитно шосейно състезание се състои от Марк Кавендиш, който наскоро изравни рекорда на Еди Меркс за етапни победи на Тур дьо Франс, и победителя от Обиколката на Норвегия Хейтър.

Златният медалист от Токио 2020 по планинско колоездене Пидкок и Джейк Стюарт също са включени след феноменалните им сезони през 2021 г., както и Бен Суифт, Конър Суифт, Люк Роу и Фред Райт. Хейтър също ще участва в елитното състезание по време за мъже с Дан Бигам.

Бившият световен шампион в шосейното състезание Дейнян е планирано да кара елитното шосейно състезание за жени с Анна Шекли, след като двойката се обедини за шосейното състезание на Олимпийските игри в Токио.

Те ще се наредят с Алис Барнс и Анна Хендерсън, както и с Пфайфър Георги и Джос Лоудън. Георги и Лоудън също са настроени да представляват в елитното състезание по часовник за жени.

Лоудън влиза в Световното първенство в добра форма, като започва сезона си с неофициално подобряване на часовия рекорд и заявява намеренията си официално да се опита да постави часовия рекорд този месец.

Ездачът на Drops Le Col също е набелязан за по-новото събитие на състезанието за време за смесени отбори, с Дан Бигам като техен лидер на отбора. Вълнуваща дисциплина, която обединява някои от най-добрите жени и мъже на Великобритания, Алекс Даусет, Джон Арчибалд, Алис Барнс и Анна Хендерсън са готови да отбележат блестящо време.

Участниците за U23 мъже са Луис Аски, Робърт Доналдсън, Оливър Стокуел, Итън Върнън (Road и TT) и Сам Уотсън. Юношите мъже включват Финлай Пикъринг (Road и TT) и победителя от Junior CiCLE Classic Джошуа Тарлинг (Road и TT), в допълнение към Джак Броу и победителя от Tour of Yorkshire за младежи Макс Пул.

На опашката за юношите жени ще бъдат Zoe Bäckstedt (Road и TT) и Maddie Leech (Road и TT) с Millie Couzens – която наскоро спечели три златни медала на Европейското първенство по колоездене на писта – и Flora Perkins.

Bäckstedt спечели Junior Tour of Yorkshire през юни, с Couzens втори и Perkins трети. Couzens, Leech и Bäckstedt също наскоро спечелиха златото в Европейското първенство по колоездене на писта в отборното преследване за юноши при жените, поставяйки световен рекорд в този процес.