Nairo Quintana без аналог на финала на върха до Blockhaus на деветия етап на Giro d'Italia

Съдържание:

Голямата новина за деня се случи по-рано в етапа, когато мото инцидент отнесе някои от фаворитите

Nairo Quintana (Movistar) беше несравним по горните склонове на изкачването на Блокхаус, тъй като спечели деветия етап на Джиро д'Италия и се премести в генералното лидерство.

При условията за първоначалните ходове от Quintana бяха Thinaut Pinot (FDJ) и, за кратко, защитаващият титлата си Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida).

Пино остави Нибали зад себе си с около 3,5 км преди, а денят на италианеца бързо се влоши, тъй като той беше задминат и изпуснат от холандския контингент Том Дюмулен (Sunweb) и Бауке Молема (Trek-Segafredo).

Пино започна да се бори с мотора си и наклона точно когато холандското дуо се качи на волана му, където седнаха за кратко, преди французинът да си поеме дъх и да продължи отново соло.

Този ход свърши работа за Молема, но Дюмулен се върна при Пино и язди с него до финалната линия.

Пино спечели този спринт за второ място и с това спечели шест секунди бонус, Дюмулен грабна четири бонус секунди.

Кинтана ще носи розовата фланелка в почивния ден, но може да отстъпи част от предимството си на по-добри състезатели по часовник, тъй като на следващия ден състезателите поемат 39,2 км срещу часовника.

Образ
Образ

Geraint Thomas в края на етапа. Снимка: Натиснете Sport/Offside

Голямата новина за деня

Всичко това беше вторично за големия инцидент от деня, който се случи с 14,3 км оставащи до състезанието. Полицейски мотоциклет беше разположен отстрани на тесен път, докато ездачите се бореха за позиция, ездач на Sunweb закачи мотоциклета и беше изпратен насреща в ездачите около него.

Включени в инцидента бяха Герайнт Томас и Микел Ланда, съ-лидерите на Team Sky, и с оставащи 10 километра до финала на върха те губеха с 2-45.

Другите състезатели на Team Sky се обединиха и насочиха отборните си принципи нагоре по стръмното изкачване с надеждата да минимизират всяка загуба на време.

Тъй като първоначално Куинтана се размина, по-надолу по изкачването някои от другите големи имена скоро изпаднаха в беда.

Розовата фланелка Bob Jungels (Quick-Step Floors) беше един от първите, които отпаднаха и скоро Теджай ван Гардерен (BMC Racing) също тръгна назад.

Адам Йейтс (Орика-Скот), който беше замесен в мото инцидента, завърши с 4-37 от Куинтана, а Томас финишира с още 30 секунди назад. И двамата вече почти не се борят за подиума.

По-рано имаше отцепване. Съдържаше Pierre Rolland (Cannondale-Drapac) и всичко беше готово с 22 километра до края.

Образ
Образ

Nairo Quintana постави ранен маркер за общата победа. Снимка: Натиснете Sport/Offside