Geraint Thomas и Chris Froome ще се състезават в Обиколката на Великобритания

Съдържание:

Отборът Sky Tour de France печеливш дует обявен за най-голямото състезание във Великобритания

Шампионът от Тур дьо Франс Джерент Томас и шампионът от Джиро д'Италия Крис Фрум ще водят отбор Скай в Обиколката на Великобритания, която започва в Пембри Кънтри Парк, Кармартеншър, в неделя, 2 септември.

Томас ще се завърне в едноседмичната етапна надпревара, след като си осигури първата жълта фланелка през юли. Победата на уелсеца беше широко отпразнувана след завръщането му и сега той очаква с нетърпение завръщането си към състезанията в родната си страна.

'Веднага след като завърших обиколката, знаех, че искам да карам обиколката на Великобритания и да се състезавам по родните пътища. Започва в Уелс, което ще бъде специално, а след това трябва да отида и да се състезавам из цялото Обединено кралство. Нямам търпение - каза Томас.

'Искам да отида на състезанието във форма, за да се състезавам и да му се насладя. Ще трябва да видим как ще минат следващите няколко седмици, но го очаквам с нетърпение и знам, че ще имаме силен отбор там. Wout [Poels] също изглежда много добре в момента.'

Томас е редовен участник в Обиколката на Великобритания, като се състезава осем пъти от дебюта си с отбора на Великобритания през 2005 г., като най-доброто му класиране е шесто през 2009 г.

На миналогодишното издание Томас завърши седми като взе наградата за най-добър британски ездач.

Участие в Обиколката на Великобритания наистина означава, че Фрум ще отсъства от Vuelta a Espana, следователно няма да защитава титлата си. Фрум редовно кара Вуелта от 2011 г. насам, но с победата в миналогодишното състезание и четирите последователни Гранд Тура в етапите, шампионът на Джиро избра промяна на програмата.

'Измина много време, откакто се състезавах в Обиколката на Великобритания. Vuelta a Espana винаги е била толкова голяма цел и за съжаление съвпадна с Обиколката на Великобритания, но липсата на La Vuelta тази година ми дава шанса да се върна в Обединеното кралство и да се състезавам на нещо, което изглежда като страхотен паркур“, обясни Фрум.

'Наистина очаквам с нетърпение да карам. Винаги си спомням, че имаше страхотна атмосфера на Обиколката на Великобритания и състезанието ставаше все по-голямо през годините. Наистина очаквам с нетърпение да се върна.'

Това ще бъде първото участие на Фрум в Обиколката на Великобритания от 2009 г., когато като съотборник на Томас в Barloworld, шесткратният шампион от Гранд Тур завърши на 50-о място. Единственото му друго участие в състезанието беше през 2007 г., когато завърши 31-ви.

Фрум и Томас ще се присъединят към бившия победител в етапа на Обиколката на Великобритания и местен жител на планината Уут Поелс. Останалите състезатели на Team Sky за състезанието все още не са потвърдени.

Фрум и Томас се присъединяват към дуото Katusha-Alpecin Алекс Даусет и Марсел Кител като потвърдени състезатели за тазгодишното състезание.

Обиколката на OVO във Великобритания ще започне в неделя, 2 септември в Pembrey Country Park, Уелс, преди да завърши седмица по-късно в неделя, 9 септември в Лондон.