Отборът Уигинс заменя Aqua Blue Sport в Tour of Britain

Съдържание:

Проблемите се задълбочават, тъй като ирландският отбор се оттегля от Обиколката на Великобритания следващата седмица; но Team Wiggins ще заеме мястото им

Проблемите за състезателите и персонала на Aqua Blue Sport се влошиха с новината, че отборът се е оттеглил от Обиколката на Великобритания по-малко от седмица преди старта на състезанието в Pembrey Country Park, Уелс. Мястото им на стартовата линия ще заеме млад отбор от Team Wiggins.

Късното оттегляне на Aqua Blue от състезанието следва съобщението, направено чрез Twitter акаунта на отбора, че няма да търсят лиценз за състезания ProContinental за 2019 г.

Спортистите и персоналът бяха информирани едва същата сутрин, което им остави малко време да осигурят нови екипи преди следващия сезон.

Организаторът на Tour of Britain Sweetspot потвърди, че Aqua Blue Sport ще се оттегли от състезанието, като каза: „След вчерашната новина, че Aqua Blue Sport няма да се състезава през 2019 г., бяхме информирани снощи от ръководството на отбора, че ще не могат да изпълнят ангажимента си към предстоящото турне на Ovo Energy Tour of Britain.

'Естествено сме разочаровани от това късно решение на екипа и че британските фенове няма да имат шанса да аплодират хора като Адам Блайт и Марк Крисчън следващата седмица.

'Ние обаче разбираме трудната ситуация, в която се намира отборът, и уважаваме тяхното решение.'

Организаторът завърши изявлението, като пожела успех на всички състезатели и персонал, участващи в Aqua Blue Sport.

Затварянето на вратите на Aqua Blue Sport означава, че 15 професионални ездачи ще имат малко време, за да намерят договор за следващия сезон.

Това включва хора като настоящия ирландски шампион в шосейните състезания Conor Dunne, бившия национален шампион на САЩ Larry Warbasse и бившия британски шампион Blythe.

Участието в Обиколката на Великобритания ще види как шестима от екипа карат осем етапа срещу съперниците на WorldTour на труден терен, което ще предостави последна възможност да покажат способностите си на най-високо ниво.

Отборът Уигинс се присъединява към стартовия списък на Tour of Britain

След новините, че Aqua Blue Sport са затворили по-рано с внезапно оттегляне от Обиколката на Великобритания, отбор Уигинс се намеси, за да запълни местата за състезатели.

Gabriel Cullaigh, Mark Downey, James Fouché, Tom Pidcock, Matthew Teggart и Joey Walker ще заемат стартовата линия тази неделя, 2 септември, когато състезанието стартира в Pembrey Country Park, Уелс.

Тъй като първоначално бяха пренебрегнати, справедливо е да се очаква, че състезателите на Team Wiggins ще се стремят да покажат присъствието си, като се отцепват и настояват за второстепенните фланелки. Етапна победа не е изключена.

„Радвам се, че имам възможността да участвам в Обиколката на Великобритания с екипа на Уигинс“, каза звездният пилот Пидкок за новината.

'Очевидно отборът има силна връзка със състезанието, като сър Брад е бивш победител и впечатляващото каране на Оуейн през 2015 г.

'Наистина очаквам с нетърпение отново да се изправя срещу някои от големите отбори на UCI WorldTour.

'Колаченето пред британски фенове винаги е страхотно изживяване и се надяваме, че нашият екип може да им даде много поводи за аплодисменти по време на състезанието.'

Това ще бъде третото участие на отбора в надпреварата. През 2015 г., както се споменава от Пидкок, Оуейн Доул впечатли, когато завърши трети в общото класиране и спечели класирането по точки по пътя към подиума.