Tour de France 2019: Еган Бернал става първият колумбиец, който печели жълта фланелка; Юън заема последния етап

Съдържание:

Бернал влиза в историята на Колумбия, тъй като Юън печели впечатляваща победа на Шанз-Елизе

Egan Bernal (Team Ineos) безопасно пресече финалната линия на Шанз-Елизе, за да влезе в историята и да стане първият колумбиец, спечелил Tour de France, тъй като Caleb Ewan (Lotto-Soudal) направи хеттрик от етапни победи в Париж.

22-годишният си осигури първата жълта фланелка за Южна Америка след доминиращо представяне в повлияните от времето Алпи, което го видя да грабне лидерството в състезанието от Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep) на етап 19, преди да го ръководи до финала.

Бернал застана на финалния подиум на състезанието, придружен от съотборника си от Team Ineos и защитаващ шампиона Geraint Thomas и Steven Kruiswijk от Jumbo-Visma, които заеха съответно второ и трето място.

Що се отнася до финалния етап на Шанз-Елизе, Юън стартира невероятен спринт в объркан финал, побеждавайки Дилън Гроневеген (Jumbo-Visma) и Николо Бонифацио (Total Direct Energie) за победата.

Австралиецът затвори значителна разлика в последните 100 метра от Бонифацио, за да вземе първа победа на Шанз-Елизе в дебюта на 25-годишната обиколка на Франция.

Почистване преди Париж

Тъй като последният ден от Тур дьо Франс беше до голяма степен шествие, докладът за това как се разви състезанието, удар по удар, би бил до голяма степен доста безсмислен. Вместо това, ето разбивка на това кой какво е спечелил през последните три седмици.

Egan Bernal става първият колумбиец, спечелил Tour de France. Въпрос кога, а не дали, той узурпира хора като Наиро Куинтана и Ригоберто Уран, и двамата завършили втори в състезанието, за да бъде първият победител от нация, наистина обсебена от колоезденето.

Той също така става най-младият победител в Турнето от един век на 22 години и 195 дни. Само Анри Корне (1904) и Франсоа Фабер (1909) са по-млади от Бернал в победата. 22-годишен, просто остави това да се разбере.

Това също така означава, че Бернал се присъединява към Лоран Финьон, Ян Улрих, Алберто Контадор и Анди Шлек, за да напусне Обиколката както с жълтата фланелка на крайния победител, така и с бялата фланелка на най-добрия млад състезател под 25 години.

Това също сигнализира за седмата победа за осем години за Team Ineos (по баща Sky) в Обиколката. Техният четвърти различен победител и първият им победител извън Великобритания.

Томас сменя първия с втория, докато завършва още една обиколка 1-2 за Team Ineos. Kruijswijk завършва подиума, финиширайки трети в това, което беше впечатляващо, незабележимо представяне на холандеца.

Зелената фланелка винаги е била предизвестена, тъй като Peter Sagan от Bora-Hansgrohe спечели седма фланелка с точки за осем години. Той взе фланелката на Етап 3 и никога не изглеждаше, че ще я загуби по целия път до Париж.

Romain Bardet спаси разочароващ наклон в генералното класиране, като взе фланелката на планините на точки след агресивна последна седмица в Алпите.

След подход към състезанията, който можеше да мине за ситком на Channel 4 късно вечерта, Movistar си осигури още едно отборно класиране. Преследва собствените си състезатели, въпреки че прави огромен пробив в GC, насочвайки трима състезатели в топ 10, без да се притесняват за жълтото. Никога не променяй, Movistar.

Jumbo-Visma и Mitchelton-Scott и Lotto-Soudal взеха четири етапни победи, като Deceuninck-Quickstep взе три, Bahrain-Merida взе две и Movistar, Groupama-FDJ и Bora-Hansgrohe взеха по една.йени

Най-накрая справедливостта възтържествува, тъй като Алафилип получи шанса да застане на подиума в Париж.

Alaphilippe беше ездачът на Обиколката 2019, народният шампион. Ездачът, който запали сензорната хартия на етап 3 в Epernay и не спря да гори до етап 19 до Tignes.

27-годишният мъж от самото сърце на Франция вдъхнови една нация да повярва, че може отново да спечели жълтата фланелка, да обича отново колоезденето.

За това Алафилип печели две етапни победи и наградата за най-агресивен ездач и шанс да се качи на подиума на Шанз-Елизе, за да получи един последен аплодисмент от тазгодишната обиколка.