Олимпиец и бивш световен шампион Пули печели встъпителното приключенско състезание „Further“

Съдържание:

Emma Pooley доминира в първото издание на многотеренно, трансгранично събитие за издръжливост в Пиренеите. Снимки: Further

Бившата професионална колоездачка, станала шампионка в много спортове, Ема Пули, спечели първото издание на Further - приключенско състезание дълбоко в Пиренеите, което пресича пътища, писти, стари контрабандни маршрути и трансгранични преходи между Франция и Андора и Испания.

Въпреки че е само 529-километров маршрут, предизвикателният паркур отведе състезателите от стандартни пътища до стръмни пътеки за овце през пресечени чакълени пътеки - на моменти достигащи височини от 2540 м, с носене на велосипед почти задължително.

Образ
Образ

Финиширайки почти 3 часа преди следващия състезател, след завършване Пули каза, „това беше просто най-забавното, което някога съм имал на велосипед. В момента съм болен и съм лишен от сън и съм много щастлив да си почина и да пия невероятно кафе.'

'Имаше моменти, в които се чудех дали Further е проектирал курса като сложен и жесток експеримент в изкуството на пърформанса, но в крайна сметка това беше най-красивото, предизвикателно и щастливо изживяване, което някога съм имал на велосипед,' заключи тя.

Образ
Образ

Общо 27 състезатели взеха участие в първото издание на състезанието, като само осем в крайна сметка стигнаха до финалната линия, за да завършат състезанието в доказателство за екстремността на предизвикателството.

Успехът на Пуули - и този на осемте други победители - потвърди вярата на организаторите на състезанието, че всички състезатели трябва да се състезават на равни начала, с равен брой мъже и жени, завършили предизвикателството за издръжливост.

Това е най-новата в дълга поредица от титли за Пуули, която се радва на огромен успех както в дуатлона, така и в триатлона, откакто прекрати завинаги знаменитата си професионална кариера в колоезденето през 2016 г.