Шампионът от Обиколката на Фландрия Алберто Бетиол разкрива какво е купил с печалбите си

Съдържание:

Някои купуват лъскави коли, други купуват скъпи часовници. Не е победителят от обиколката на Фландрия Алберто Бетиол

Победителят от Surprise Tour of Flanders Алберто Бетиол разкри какво е купил с паричната си награда. Ездачът на Education First прибра 20 000 евро за спечелването на белгийския паметник през април, като тази сума вероятно ще бъде разделена между шестимата му съотборници, както и персонала.

За какво е похарчил печалбата си, италианецът каза пред Gazzetta dello Sport: „Моят подарък за себе си? Смених джантите на колата си за €500.'

Шеговият коментар дойде, докато родената в Тоскана говореше по-уместно за паричните награди и по-специално за разликата в женския пелотон.

'Парите имат ефект, но не трябва да мислите за това. Ако спрете и гледате колко печелите, може би дори няма да излезете и да яздите“, каза Бетиол.

'Факт е, че печелите с договорите, а не с печалбите от състезанията, които са наистина ниски. Победителят от Фландрия прибира само 20 000 евро. И това е още по-лошо за жените, Марта Бастианели спечели само €1, 265.

'Несправедливост, защото тя се бореше като мен, ако не и повече, а женското колоездене вече е установена реалност.'

Подробностите за договора на 26-годишния играч с Education First не са публична информация, но е малко вероятно Bettiol да е сред най-добре печелещите в пелотона, особено като се има предвид средният бюджет, с който неговият американски отбор обикновено работи.

Въпреки че заплатата на Bettiol, която би включвала бонуси за победи, едва ли ще бъде подушена, малките парични награди, които се предлагат за спечелване на някои от най-големите състезания в колоезденето, бледнеят по значение в сравнение с други спортове.

Вземете скорошното Световно първенство по ръгби в Япония. За героичните победи на Англия в полуфинала срещу Нова Зеландия, всеки играч спечели £41 000 бонус заедно с £25 000 такса за участие, общо над три пъти повече от това, което Бетиол спечели за победата във Фландрия.

Ако тогава Англия беше успяла да спечели финала срещу Южна Африка, Футболният съюз по ръгби щеше да плати на всеки играч £82 000, общо четири пъти повече от това, което Бетиол спечели през април и 68 пъти повече от това, което Бастианели спечели за същото пътуване.

Самопризнато „мамино момченце“, Бетиол е наясно, че обаче големите бонуси и здравите банкови сметки не са всичко.

След като спечели соло в Oudenaarde след атака на Oude Kwaremont, изпускайки хора като Peter Sagan и Mathieu van der Poel в процеса, представянето му беше доказателство за това какво може да направи като ездач и благодарност към тях които са го подкрепяли досега.

'Сега знам, че мога да се бия наравно с най-добрите в света,' каза Бетиол. „И с тази победа се отплатих – макар и не изцяло – на семейството си, отбора и хората, които винаги са били близо до мен.“