Младата звезда на циклокроса Хати Харндън ще се присъедини към ендуро състезателния отбор на Trek

Съдържание:

Сортиран летен сезон за обещаващия мултидисциплинарен състезател

През 2018 Hattie Harnden се обяви за един от най-добрите млади състезатели в Обединеното кралство. На 16-годишна възраст тя се бори с по-възрастните състезатели на Световното първенство по циклокрос U23, прекарвайки по-голямата част от състезанието на второ място, преди да отстъпи и да завърши четвърти.

Оттогава тя е редовен състезател във вътрешните елитни състезания. Тази година младежът спечели няколко победи в най-високата категория на HSBC UK Cyclocross National Trophy Series, заедно с пътуването до Белгия, за да завърши на ниво Световна купа.

Многостранно талантливият 18-годишен вече има професионален договор с Trek Factory Racing, за да се състезава в агресивната дисциплина ендуро планинско колоездене.

Вече медалист в крос кънтри на европейско ниво, Харнден прекара това лято, състезавайки се в по-техничните и фокусирани върху гравитацията Ендуро световни серии.

Спечелването в категорията под 21 години на първото й състезание в Зермат, Швейцария, и силното представяне на прословутия твърд курс във Финал, Италия помогнаха на Trek да убеди Трек да й предложи пълен договор въз основа на нейното състезание в дисциплина.

„Чувствам се малко нереално да бъда част от отбора на Trek Factory Racing тази година“, каза Харндън. „Хареса ми първото ми изживяване от Световните ендуро серии миналата година и очаквам с нетърпение отново да се кача на подиума през 2020 г.“

Понастоящем, под ръководството на изключително опитния планински колоездач Трейси Мозли, със сезоните на ендуро и циклокрос, които се провеждат в различни краища на годината, няма причина да вярваме, че тя няма да може да се справи и с двете.

С вече две британски титли по крос кънтри за юноши и две титли по велокрос за юноши, Харндън е готова да кара за своя настоящ T-Mo състезателен отбор, свързан с Trek, на Националния шампионат на Британското циклокрос този уикенд, където тя ще се надява да добави още една фланелка към колекцията си.

Подписвайки с Trek, тя ще се присъедини към друг от най-ярките мултидисциплинарни таланти на Обединеното кралство, Еви Ричардс.