Sportive: L'Etape London от Le Tour de France

Съдържание:

L'Etape London включва сектори за спринт с време, като победителите получават място в L'Etape du Tour

L'Etape London от Le Tour de France е настроен да подправи нещата в своя формат тази година с въвеждането на нови спринтови участъци по затворен път - победителите от които ще си спечелят място в L'Etape du Обиколка.

Два междинни спринта ще бъдат добавени към 186-километровия и 147-километровия маршрут и ще включват 200-метрово усилие с пълен газ по време на средната част, последвано от 1-километрово усилие на финала в Lee Valley Velopark.

Последното е било решавано от не по-малко от Крис Фрум в миналото, който завършва обиколката за 1 минута и 15 секунди. Съответните победители от миналогодишния L'Etape London timed сектор, който също се проведе на пистата, го направиха съответно за 1 минута 22 и 1 минута 32.

Има три налични дистанции за участие в тазгодишното L'Etape London, което започва и завършва в Lee Valley VeloPark в Източен Лондон, преди да се отправи към Есекс: 186 км, 147 км и 79 км.

Образ
Образ

Маршрут за L'Etape London дълъг маршрут.

Времената от спринтовите секции ще бъдат обобщени и победителите, които са участвали в надпреварата на дълги разстояния, ще си спечелят място в L'Etape du Tour, включително три нощувки, велосипеди под наем и място в първия вълна на деня.

Най-бързият както на средни, така и на къси дистанции ще получи официална зелена фланелка на Tour de France.