Criterium du Dauphine 2018: Михал Квятковски печели откриващия Пролог

Съдържание:

Специалистите по часовник доминираха в топ 10, докато някои имена на GC ще имат време да компенсират в планините

Michal Kwiatkowski (Team Sky) спечели пролога в деня на откриването на Criterium du Dauphine 2018, за да облече фланелката на първия лидер в надпреварата. Покривайки 6,6-километровото трасе за време 7:25,02, Квятковски взе сцената с една секунда пред Джос ван Емден (LottoNL-Jumbo).

По-надолу в реда, надеждите за генерално класиране като Винчецо Нибали (Бахрейн-Мерида) и Дан Мартин (ОАЕ-Отбор Емирейтс) загубиха съответно с 00:24 и 00:29.

Въпреки че състезателите на GC може да са искали да загубят по-малко време на толкова кратко трасе, пропуските едва ли ще бъдат твърде голяма заплаха за общите им надежди, тъй като състезанието се насочва към планините.

Британската надежда за представяне в състезанието, Geraint Thomas (Team Sky), се изплъзна на завой. Скоро той отново се качи на мотора си и въпреки скъсания кожен костюм, той караше по начин, който предполагаше, че повредата е само козметична.

Като се има предвид, че той беше ударил тестето, уелсецът завърши само 00:21 на победителя в етапа. Това би трябвало да поддържа надеждите му за високо общо класиране живи.

Criterium du Dauphine обикновено се разглежда като ключово подгряващо състезание за Tour de France, но има две ключови разлики тази година.

Първата е отсъствието на действащия шампион от Тура. Крис Фрум (Отбор Скай) наскоро преодоля огромен часови дефицит в един етап, след като прекара първите две седмици извън темпото, за да спечели Giro d'Italia.

Въпреки усилията му в Италия, той вероятно все още ще бъде посочен като фаворит за Обиколката, преди да започне.

Втората разлика тази година е, че Тур дьо Франс 2018 започва една седмица по-късно от обикновено, което дава на състезателите повече време между състезанията.

По този начин, ако голямо име като Нибали или домашния фаворит Ромен Барде (AG2R La Mondiale) не затрудни подиума по време на текущото състезание, това не е непременно причина за безпокойство преди Grande Boucle през юли.