Tour of Britain 2018 Етап 8: Julian Alaphilippe печели OVO Energy Tour of Britain, тъй като Caleb Ewan печели последния етап

Съдържание:

Alaphilippe печели OVO Energy Tour of Britain, докато Калеб Юън печели сценична победа по улиците на Лондон

Кейлъб Юън от Mitchelton Scott постигна вълнуваща победа в спринта по улиците на Лондон на последния етап от Обиколката на Великобритания, изпреварвайки Фернандо Гавирия (Quick-Step Floors) на 2-ро място с Андре Грайпел (Lotto Soudal), който завърши на 3-то място, докато Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) печели общата победа.

Alaphilippe завърши в основната група, което осигури общата му победа с преднина от 17 секунди пред Wout Poels от Team Sky.

Основният пелотон беше разстроен само за кратко от впечатляващ соло пробив на Васил Кириенка (Team Sky), който водеше соло полето, докато нетърпелив пелотон, който се състезаваше за междинния спринт, не го хвана с 11 километра преди края.йени

Британският състезател Алекс Пейтън (Canyon Eisenberg) внесе известно вълнение в състезанието, като спечели финалния междинен спринт на Eisenberg Wine срещу Мат Холмс от Madison Genesis, който се бори впечатляващо в челото на пелотона през по-голямата част от състезанието, и също така дойде на второ място в класирането на KOM.

След междинния спринт и края на атаката на Кириенка, изглеждаше сигурно, че състезанието ще се сведе до масов спринт.

Извеждащи влакове от Quickstep, Lotto Soudal и Mitchelton Scott се наредиха един до друг, а Caleb Ewan от Mitchelton Scott изглеждаше сигурен, че ще спечели, тъй като състезателите на Mitchelton водеха на 500 метра от финала, като Gaviria и Greipel не успяха да представляват сериозна заплаха.

Патрик Бевин от Team BMC взе фланелката на спринтьора, докато Ник Дламини от Team Dimension Data спечели класирането на King of the Mountains. Lotto NL-Jumbo спечели отборното класиране.

Как се разви сцената

На тесните, равни и критериални улици на Лондон, отцепването едва ли щеше да бъде успешно от самото начало. Етапът беше дълъг 77 километра и нямаше предизвикателства по отношение на изкачване или терен, които биха могли да раздробят групата – само няколко междинни спринта.

След 13 километра състезание, дойде известно вълнение, когато Герайнт Томас се опита да премине мост към малка отцепка. Той направи моста, но не е изненадващо, че пелотонът не му позволи да остане и групата беше навита.

Отборът Sky продължи да оживява състезанието. Силвен Шаванел (Direct Energie), Конър Суифт (Madison Genesis) и Мат Холмс (Madison Genesis) се отдалечиха и към тях се присъедини не друг, а Крис Фрум.

Изненадващо, това движение се оказа малко по-упорито, удължавайки се до 10 секунди, но също беше преобърнато до марката от 32 км. Това даде път на контраатака, която се оказа по-успешна.

Наистина оставаха 44 км, когато най-силният ход за деня дойде от Васил Кириенка (Team Sky), който се откъсна с Emils Liepins (One Pro Cycling), но изпусна Liepins, за да продължи сам.йени

Васил Кириенка от Team Sky се премести на 30 секунди преднина с 33 километра преди края. С разярена глутница, която го преследваше с 50 км/ч, той показа впечатляваща сила, като задържа групата и запази 20 секунди преднина с 20 км преди края.

Когато нетърпелива глутница преследваше междинния спринт на 11 километра до края, пробивът на Кириенка беше уловен и сцената беше подготвена за финал на спринта.