Том Пидкок печели първата елитна национална титла по циклокрос по категоричен начин

Съдържание:

Pidcock доминира титлите при мъжете, докато Brammeier си връща дамската фланелка

Том Пидкок доминираше в Британското национално първенство по циклокрос през уикенда, за да си осигури не само титлата до 23 години, но и първата елитна фланелка. В състезанието за жени Ники Брамиър (Mudiiita) се оказа най-силна за своята четвърта старша национална титла в Kent Cyclopark тази неделя.

Pidcock, състезаващ се за едноименния си TP Racing, доказа класа в състезанието при мъжете, повеждайки от втора обиколка, преди в крайна сметка да спечели соло, цяла минута пред подгласника Бен Търнър (Corendon Circus).

Третият падна на Thomas Mein (Tarteletto-Isorex), тъй като Ian Field пропусна място на подиума за първи път от 2011 г.

Такова беше темпото на Пидкок през целия час състезание, само 12 състезатели успяха да финишират. Далеч пред своите конкуренти, Пидкок прекрачи границата в позицията на супермен, преди да каже на British Cycling, че сега е напълно фокусиран върху вземането на световната титла под 23 години.

„Националните шампионати винаги са една от целите на моя сезон и е хубаво да знам, че имам елитната фланелка, която да нося във всяко състезание, което участвам през следващия сезон“, каза Пидкок.

'Световното първенство (2-3 февруари) и двете световни купи през следващите два уикенда са основните цели сега.'

Състезанието при жените по-рано през деня беше състезание с два коня между евентуалния победител Брамайер и Анна Кей под 23 години, докато последната не претърпя механичен удар в предпоследната обиколка, което позволи на Брамайер да спечели чиста победа. Кей успя да се задържи на второто място и да си осигури титлата под 23 години пред защитаващата титлата в елита Хелън Уайман.

'Много съм щастлив – наистина исках това. Миналата година загубих от Хелън след наистина добро състезание, а днес беше наистина тежка битка с Анна, ' каза Брамайер пред British Cycling.

'Атакувах, докато тя получи механичния, така че това беше боклук за нея, но тя беше толкова силна днес - хубаво е да видим как изглежда бъдещето.'

По-рано през деня световният шампион Бен Тюлет взе впечатляваща победа при юношите при мъжете над победителя от Париж-Рубе при юношите Луис Аски, докато Хариет Харнден защити титлата си при юношите при жените.

В събота познато име взе титлата при жените до 16 години, тъй като Зоуи Бакстед, дъщеря на победителя от Париж-Рубе Магнус, спечели победата.