Победителят в Giro d'Italia Ричард Карапаз е потвърден в Team Ineos

Съдържание:

Еквадорец подписва тригодишен договор с британския отбор

Отборът Ineos си осигури услугите на 26-годишния алпинист Ричард Карапаз. Състезателят е готов да напусне настоящия си отбор Movistar и да се насочи към Team Ineos за сезон 2020.

Carapaz е готов да спечели Grand Tour, след като спечели общото класиране на тазгодишното Giro d’Italia. Той е първото ново попълнение, което Team Ineos обяви след разхода си миналата година.

Сега четвъртият победител в Голямата обиколка в отбора заедно с Крис Фрум, Герайнт Томас и Еган Бернал, Карапаз все още не е карал Обиколката на Франция.

'Вече познавам много от състезателите в отбора и очаквам с нетърпение да работя с всички в Team Ineos от следващия сезон', обясни Карапаз.

Отборът Ineos се надяваше да изтръгне ездача от настоящия му отбор в продължение на няколко сезона. С директора на отбора Дейв Брейлсфорд, който коментира: „Много сме доволни, че подписахме с Ричард от началото на сезон 2020.

'Ние сме отдавнашни почитатели на таланта му като мотоциклетист и следяхме развитието му отблизо в продължение на няколко години, тъй като винаги сме го отбелязвали като потенциален член на нашия екип.

'Той очевидно е фантастичен катерач, но има и голяма гъвкавост, както показа на Джиро по-рано тази година. Той все още е сравнително млад и не се съмнявам, че може да се развие и подобри още повече.'

Отстранен от текущата Vuelta a Espana поради контузия на рамото, Карапаз сега се завърна в игра, след като наскоро се състезаваше в малко неизвестното еднодневно състезание Bretagne Classic.