Мъжките отбори на Великобритания са обявени за Световно първенство

Съдържание:

Том Пидкок получава повиквателна за състезанието в Имола този септември

British Cycling обяви състезателите, избрани да се състезават на Световното първенство в Имола, Италия. Световното трябва да се проведе от 24 до 27 септември и 21-годишният Том Пидкок обяви, че е избран за шосейното състезание заедно с Джеймс Нокс, Джеймс Шоу, Хю Карти, Люк Роу и Мат Холмс.йени

В състезанието по часовник Великобритания ще бъде представена от Герайнт Томас и Алекс Доусет.

Първоначално планирано да се проведе в Швейцария, промените в правилата, свързани с масовите събирания там, наложиха преместването на състезанията в кратък срок. Вече е планирано да се проведат на същите дати, но в и около автомобилната писта Имола в Италия.

Заедно с преместването на Световното първенство, UCI реши да премахне всички състезания за юноши и под 23 години от графика, вместо това да ги остави за състезания следващата година.

Миналата година Пидкок завърши силно трето в надпреварата за мъже до 23 години в Йоркшир. Въпреки това тази година той се изкачи до състезание в Елитната категория.

Хълмистото трасе на Имола трябва да е подходящо за младите шампиони по велокрос – можете да разгледате ревизираните маршрути на състезанията от Световния шампионат тук.

Отборът за жени, включващ Лизи Банкс, Алис Барнс, Хана Барнс, Лизи Дейнян, Анна Хендерсън, Анна Шекли, заедно с двете заявки за часовника на Лизи Банкс и Алис Барнс, беше обявен по-рано този месец.