Том Пидкок качва доминираща победа на шампионите по велокрос в Strava

Съдържание:

След като доминира в надпреварата под 23 години, Том Пидкок качва победа в Strava без KOMs

След като беше коронован за Британски национален шампион по циклокрос до 23 г., Том Пидкок качи своето каране в Strava, но не успя да спечели KOM.

18-годишният играч показа доминиращо представяне, за да добави титлата U23 към своята титла за юноши, взета миналата година, побеждавайки Бен Търнър и Дан Тулет съответно на второ и трето място.

И все пак по пътя си към националната титла, настоящият световен шампион по циклокрос за юноши не успя да победи нито един Strava King of the Mountains на 2,4-километровото трасе в своето каране, което спечели шампионата, трябваше да се задоволи с общо 49-то най-бързо на курса.

Образ
Образ

Това идва като изненада, като се има предвид скоростта и агресията, които йоркширецът постигна в състезанието вчера.

По време на 50-минутното състезание Пидкок успя да постигне средна скорост от 22,3 км/ч, записвайки 18,9 км за цялото състезание.

Въпреки калното трасе и препятствията, които зайчето Пидкок прескачаше, младият ездач дори успя да достигне максимална скорост от впечатляващите 43,9 км/ч.

Това най-ново заглавие добавя към вече впечатляващите палмари на ездача както на пътя, така и в калта.

Pidcock добави тази титла U23 към настоящия си световен шампион по велокрос за юноши и шосейно време, както и към своите европейски и национални титли по велокрос за юноши от миналата година.

Миналата година Пидкок също стана професионалист с Telenet-Fidea Lions, отборът на многократния световен шампион по крос Свен Нис, като същевременно подписа договор с Team Wiggins за пътния сезон 2018.