Ланс Армстронг и бивши съотборници завършиха трети в състезателното завръщане

Съдържание:

Ланс Армстронг и трима бивши съотборници от US Postal завършиха трети в 24-часовото MTB състезание Old Pueblo

Ланс Армстронг се обедини с бивши съотборници от US Postal Джордж Хинкапи, Кристиан Ванде Велде и Дилън Кейси, за да участват в 24-часовото състезание по планинско колоездене, Old Pueblo, в Тусон, Аризона през уикенда. Отборът, състезаващ се под името WEDU, завърши трети.

Армстронг, Хинкапи, Ванде Велде и Кейси бяха съотборници в отбора на US Postal Service между 1999 и 2002 г. Армстронг има доживотна забрана да се състезава в състезания, разрешени от US Cycling, но Old Pueblo не попада в тази категория, така че му беше позволено да кара - подобно на други събития, които е карал в новата история, например състезанието с чакъл Texas Chainring Massacre, в което той завърши втори.

Hincapie и Vande Velde получиха по шест месеца забрани, след като свидетелстваха в разследване на USADA през 2012 г., и четиримата състезатели вече са отдавна пенсионирани.

Отборът на Армстронг се състезаваше в отборната категория от четирима души, в общо поле от 1800 състезатели. В хода на състезанието, което се проведе на трасе от 16,1 мили, с 1231 фута, спечелени на обиколка, те загубиха от второто място Stan's No Lube само с три секунди. Отборът победител, Nine Inch Males, беше малко по-напред и завърши 24 обиколки.