Том Пидкок е избран за състезател на годината в колоездачния отбор на Великобритания

Съдържание:

Година на успех вижда Том Пидкок, обявен за състезател на годината в отбора по колоездене на Великобритания за 2017

Благодарение на успеха на Световното първенство в различни дисциплини, Том Пидкок беше обявен за състезател на отбора по колоездене на Великобритания за 2017 г. Пидкок измести световната шампионка на пистата Кейти Арчибалд и световния шампион в спускането за юноши Мат Уокър съответно на второ и трето място, заемайки над една четвърт от обществения вот.

18-годишният младеж постигна успех в карането както на шосе, така и на велокрос през 2017 г., като осигури световната титла по велокрос за юноши през януари, преди да спечели втора фланелка тип дъга, този път на шосе, в състезанието по часовник на Световното първенство за юноши в Берген, Норвегия.

Освен тези титли, Пидкок спечели както националните, така и европейските победи в циклокроса за юноши, като заедно с това стана третият британски състезател, след Герайнт Томас и Анди Фен, спечелил Paris-Roubaix Juniors.

Втора в гласуването беше Кейти Арчибалд. Шотландецът си осигури световен и европейски дубъл в Omnium, като същевременно взе и европейската титла в индивидуалното преследване.

Тези титли бяха добавени към четирите национални титли, взети по-рано през годината, заедно с множество победи в Световната купа на писта.

Освен златото на Пидкок, разочароващо световно първенство по шосе доведе до изпускане на елитните шосейни състезатели на Великобритания от краткия списък.

Както мъжкият, така и женският отбор по шосе не успяха да си осигурят медал в нито едно от шосейните състезания, като Крис Фрум (отбор Sky) спаси бронз в индивидуалното изпитание по часовник.