Наиро Куинтана твърди, че съотборник му е струвал Тур дьо Франс през 2015 г

Съдържание:

Колумбиецът вярва, че действията на един ездач са му коствали победата над Крис Фрум

Nairo Quintana заяви, че действията на съотборник от Movistar са му коствали Tour de France през 2015 г. Колумбийският ездач си припомни „тъжния“спомен от Етап 20 до Алпе д'Юез, говорейки на ESPN Bike Show, твърдейки, че щеше да победи крайния победител Крис Фрум, ако не бяха действията на негов съотборник.

Кинтана завърши обиколката 2015 на второ място след Фрум с изоставане от 1 минута и 12 секунди.

На предпоследния етап до Alpe d'Huez, Quintana атакува Froome - който по-късно призна, че се бори с болест - за да върне 1 минута 20 секунди в общото класиране, въпреки че това не беше достатъчно, за да вземе общото състезание.

Въпреки че Куинтана не посочи конкретния състезател или действието, което му е коствало Maillot Jaune, той твърди, че действията на един състезател през този ден са били това, което му е попречило да осигури първата обиколка на Колумбия и единствената Голяма обиколка, която Кинтана все още не е спечелила.

'На този етап от Алп д'Юез имахме стратегия и имаше съотборници, които работеха много добре, и имаше други, които не го направиха', каза Куинтана по ESPN.

'Имаше момент в онзи ден – и той го знае – когато, на практика заради този състезател, беше невъзможно да се спечели Тур дьо Франс. Помня го като тъжен ден, заради възможността, която ме подмина.'

По време на този предпоследен етап, отборът Movistar на Куинтана направи няколко атаки през целия ден, за да се опита да изхвърли Фрум.

В началото на етапа, Алехандро Валверде атакува Col de la Croix de Fer с Quintana, който преодолява. Фрум обаче успя да хване двойката при спускането.

След това, когато състезанието започна Alpe d'Huez, Валверде и Куинтана си размениха атаки, за да изпуснат отново Фрум. В крайна сметка, с помощта на съотборника Winner Anacona, Куинтана успя да се измъкне от групата и да завърши втори на сцената.

Ходът обаче не беше достатъчен и спечели само второто място на Колумбия в генералното класиране, а Валверде задържа третото място на подиума.

Кинтана все още не е по-добро или равно на това второ място през 2015 г., след като успя да се класира на трето през 2016 г. и след това на 12-то, 10-то и 8-мо през следващите три години.

В последния си сезон с испанския отбор, Куинтана се оказа, че споделя лидерството във френската Гранд обиколка със съотборниците си Валверде и Микел Ланда, което в крайна сметка доведе до публичен срив в комуникацията и евентуалното му напускане на отбора.

Оттогава Куинтана се премести във френския отбор Arkea-Samsic, но старият му шеф на отбора Movistar Еусебио Унзуе продължава да хвали бившия си ездач.

Unzue наскоро заяви, че Фрум непрекъснато се е облагодетелствал от състезания с по-силен отбор от Куинтана и ако двойката трябваше да се изправи един на един, колумбиецът щеше да надделее над ездача на Team Ineos.йени

Въпреки че е поласкан от коментарите, Куинтана призна пред ESPN, че Фрум вероятно е бил „по-силният“ездач като цяло, но призна, че екипът му е успял да го спаси от определени ситуации през годините.

'Да, прочетох за случая с Фрум. Знаем, че той имаше силен отбор и че те го спасиха в много моменти. Но също така е вярно, че той беше по-силен от мен - каза Куинтана.

'Добрият късмет, който имаше да бъде в този отбор, го отведе там, където е. Що се отнася до мен, борих се, доколкото можах, и ще продължа да се боря.“