Последният състезателен мотоциклет на Fabian Cancellara Tour of Flanders беше продаден на търг за над £13k

Съдържание:

Trek Domane е използван от Фабиан Канчелара в последната му обиколка на Фландрия

Един от състезателните мотоциклети на Фабиан Канчелара от последния му сезон беше продаден на търг за £13 708.

Trek Domane SLR, пълен със състезателния номер на Cancellara, стикери Trek-Segafredo и стикер на стеблото, обозначаващ изкачванията на Обиколката на Фландрия, беше продаден чрез онлайн аукциона Catawiki.

Образ
Образ

The £13, 708 Trek Domane SLR

Cancellara, който е трикратен победител както в Обиколката на Фландрия, така и в Париж Рубе, в крайна сметка стана втори в състезанието след Peter Sagan, но след събитието моторът му беше предаден на белгийската телевизионна компания Sporza като част от състезание.

Но с номера, стикерите и персонализираната схема на боядисване, която изброява всички победи на Cancellara Classics, мотоциклетът стана колекционерски артикул и когато беше включен в списъка на сайта за търг, той лесно надмина първоначалната си стойност. Наддаването за мотора започна от едва 42 паунда, но беше продаден за 13 708 паунда, на - неочаквано - белгиец.

„Канселара е един от най-великите колоездачи на всички времена“, каза Марк Боргман от Catawiki. „Кариерата му приключи миналата година, след като отново доказа почти недосегаемия си статут на колоездач по време, когато спечели златото в Рио де Жанейро. Интересът към мотора му беше фантастичен с участници от цяла Европа, които се бореха за собствената си награда, за да станат новият собственик. В крайна сметка най-високата оферта дойде от белгийски фен на колоезденето.“