Микел Ланда се извинява за „изостанал“коментар на Йейтс

Съдържание:

Баски състезател обвини британеца за катастрофата си на етап 4 от Giro d'Italia

Микел Ланда от Movistar се извини, след като нарече Саймън Йейтс „изостанал“след вчерашния изпълнен с катастрофи финал на Етап 4 от Giro d'Italia. Баският ездач беше интервюиран след финала на етапа от испанския вестник AS, който разпита Ланда за инцидента на 4 км от финалната линия.

Ланда отговори гневно, заявявайки: „Този шибан крал Йейтс, който е изостанал и язди като луд. Той ме хвърли в кръгово кръстовище.'

Редица големи катастрофи в последните 4 километра до Фраскати доведоха до загуба на време на много състезатели от Общото класиране, включително Йейтс и Ланда.

Ланда пресече линията с 44 секунди по-малко от своя съотборник и победител в етапа Ричард Карапаз и с 42 секунди по-малко от носещия розова фланелка Примож Роглич от Jumbo-Visma, завършвайки последните 4 километра с мотора на своя съотборник Луис Мас след своя собствен моторът се счупи при катастрофата.

Йейтс, който също падна при катастрофа, пресече линията само на 18 секунди от Карапаз, като успя да ограничи загубите си до само 16 секунди от Роглич.

След това The Buryman отиде в Twitter, за да отговори на коментарите на Ланда, заявявайки:

По-късно същата вечер, след като Ланда успя да обмисли горещото си изявление, той отиде в Twitter, за да се извини на Йейтс, казвайки: „Извинения на всички фенове и особено на @SimonYatess за няколко думи, взети от контекста.'

След това Йейтс отговори на туита на Ланда, приемайки извиненията на Ланда, като написа: „Без притеснения, разбирам какво е да кажеш нещо в разгара на момента.“

Въпреки че инцидентът е оставен в леглото, вероятно ще добави пикантност към GC битка, която вече се разгаря бързо.

Преди катастрофата с Йейтс и Ланда, надеждите на Том Дюмулен за второ Джиро д'Италия бяха разбити, след като холандецът катастрофира, наранявайки коляното си, завършвайки четири минути по-назад от победителя в етапа Карапаз.

Джирото започва отново днес с друг етап, предназначен за спринтьорите с Етап 5, обхващащ 140 км трасе от Фраскати до Терачина.