Ed Clancy разочарован от резултата в отборното преследване

Съдържание:

Ед Кланси казва, че лошото представяне във финалната обиколка е коствало на отбора GB златния медал в отборното преследване на световното първенство на пистата в Лондон

С една обиколка преди края във финала на мъжкото отборно преследване на Световното първенство по писта, Великобритания водеше с 0,143 секунди преднина пред дългогодишния си съперник Австралия. Но когато стреля пистолетът на финала, Австралия спечели с време 3:52.727, а останалите трима британски състезатели се прибраха 1.129 секунди по-късно. Говорихме с Ед Кланси, за да разберем какво се е случило в заключителните етапи.

'Трудно е, когато го загубиш в последната обиколка по този начин. Направих два добри завоя, но аз загубих състезанието. Загубих волана и въпреки факта, че се бях ангажирал с два големи завоя в началото, това беше стратегията и за съжаление не винаги върви по план“, каза Кланси пред Cyclist, докато беше на представяне на мотоциклети със своя търговски екип на Condor-JLT. „Ние анализираме всичко, гледаме кой се е представил добре в тренировките и наистина смятам, че това беше най-добрият състав, който имахме на финала.“

Отборът на Великобритания в последната обиколка на отборното преследване на Световното първенство на писта в Лондон през 2016 г

Кланси изхлузи диск в гърба си при странен инцидент по време на Обиколката на Великобритания миналата година, включващ вдигане на куфар, и беше принуден да бъде опериран. За известно време той дори не знаеше дали ще може да възобнови колоездачната си кариера, но след 12-седмичен период на възстановяване той доста забележително се озова на линия за финала на отборното преследване, заедно със сър Брадли Уигинс, Оуейн Дул и Джонатан Дибен.

'Стратегията беше да направя 12,5 секунди начална (половин) обиколка и да дам отбора на 14,0 секунди (пълни) обиколки, което направих на място, въпреки че изобщо не бях първи човек в тренировките след операцията на гърба ми.'

Но Кланси предполага, че изобщо не е очаквал да язди на финала: „Бях поставен в дълбокия край, защото Бърки [Стивън Бърк] се бореше цяла седмица, така че това беше малко залог [поставяне на Кланси в отбора]. Но работи добре.“

„Направих добър завой на втория си завой и се молех това да е“, казва той за участието си в състезанието. „Но когато отново видях предната част на последния завой, просто нямах крака. Обикновено, ако бях в пълна форма, обичам да си мисля, че можех да направя бърза половин обиколка, да се върна и да остана, но снощи се опитах да се махна от пътя възможно най-бързо и да се кача на гърба, но просто не издържах. Нищо не ми остана.'

„Все още вървяхме толкова бързо, колкото преминахме през цялото състезание, но австралийците го засилиха по-добре от нас и това беше всичко“, заключава Кланси.„Разочароващо, ако трябва да бъда честен, но ако се замислите откъде сме тръгнали и къде все още можем да стигнем преди юли, мисля, че все още е доста положително.“

Световното първенство на писта все още не е приключило, така че вижте нашето ръководство за остатъка от състезанията този уикенд тук: Ръководство за събития за Световното първенство на писта