Giglia, Cox и Cundy печелят златото на Световното първенство по колоездене на писта

Съдържание:

Меган Джилия, Кадиена Кокс и Джоди Кънди спечелиха златни медали в деня на откриването на Световното първенство по параколоездене на писта

Отборът на Великобритания започна с победа вчера на Световното първенство по колоездене на писта в Италия, като Меган Джилиа, Кадиена Кокс и Джоди Кънди взеха златни медали.

Giglia, след нейното рекордно каране в C3 индивидуалното преследване сутринта, продължи да се състезава на финала с германката Дениз Шиндлер, побеждавайки я с повече от шест секунди (въпреки че не отговаря на собствения й рекорд), за да я вземе първата дъгова фланелка. „Предполагам, че съм доста доволен“, каза 30-годишният мъж, който се зае с параколоезденето едва след като получи инсулт през 2013 г.„Не мисля, че все още е потънал.

'Това е първото събитие и все още имам още няколко събития, така че се опитвам да остана фокусиран върху всяко събитие, докато идва. След това вероятно ще имам много време да помисля за това – какво съм направил добре и върху какво трябва да работя, за да стана още по-бърз за следващия път.“

Образ
Образ

Междувременно Kadeena Cox, която вчера беше прекласифицирана от категория C2 в категория C4 - което на практика я изправи срещу състезатели с по-малко увреждания - въпреки това счупи световния рекорд в бягането по часовник на 500 метра с време 37.456. Победата я поставя в уникалната позиция да стане световен шампион в два различни спорта, след като спечели дисциплината T37 на 100 метра на миналогодишното Световно първенство по лека атлетика.

„В края на деня всичко, което мога да направя, е да карам двете обиколки и това направих“, каза тя. „Това ми донесе победата. Това е, за което дойдох тук, така че не мога да се оплача наистина.'

Jody Cundy, който караше километричното изпитание за мъже, спечели последния златен медал за деня с време 1:04:654. „Наистина съм доволен от времето, което направих, което ни дава добра форма преди Рио. Имам още много упорита работа, но наистина очаквам с нетърпение следващата част от процеса.'

Образ
Образ

Сара Стори и Кристъл Лейн взеха съответно сребърен и бронзов медал в дисциплината C5 на 500 метра при жените, докато Джон Алън Бътъруърт добави към резултата със сребърен медал в дисциплината C5 километър при мъжете.

Меган Джилия ще търси втората си фланелка с цвят на дъгата днес, докато кара в хронометража C3 на 500 метра.