Световно първенство: Том Пидкок спечели състезанието по часовник за юноши

Съдържание:

Добавен към титлите си по циклокрос, Том Пидкок вече е световен шампион за юноши TT

Том Пидкок спечели състезанието по часовник за юноши на UCI World Championships след невероятно бързо каране около трасето в Берген Норвегия.

Британският състезател спечели състезанието на 21,1 км с време 28:02,15, измествайки Антонио Пупио (Италия) на второ място с 12 секунди. Filip Maciejuk (POL) завърши подиума.

Pidcock вече беше настоящ световен, европейски и британски национален шампион по циклокрос и британски национален шампион по критерии. Той също спечели Junior Paris-Roubaix през пролетта.

18-годишният младеж трябва да направи своя професионален дебют във велокроса следващия месец с Telenet-Fidea Lions и се говори, че търси континентален пътен отбор за следващия сезон.

Pidcock ще влезе в пътното състезание в петък като фаворит и малцина ще залагат срещу него, за да вземе още една фланелка.

Подвижното трасе е най-вероятно да завърши с групов спринт, може би от намалена група, но паркурът в класически стил ще се възползва от силните страни на Пидкок.