Тур дьо Франс: Състезателите ще бъдат класирани в стил F1 на Етап 17 (видео обяснение)

Съдържание:

Етап 17 ще види състезатели, подредени в GC ред преди 65 км планински спринт етап

В стремежа си да създаде вълнение, организаторът на Тур дьо Франс ASO ще нареди колоездачи в началото на предпоследния планински етап на състезанието в Bagnères-de-Luchon. В подножието на Col de Peyresourde, с тесен старт, това би трябвало да позволи на лидерите в състезанието да изберат дали да атакуват от самото начало или да изчакат съотборниците им да филтрират и да ги подкрепят.

Ходът допълнително надгражда скорошната тенденция за кратки, напрегнати планински етапи. На 65 км и с три високи върха, Етап 17 със сигурност отговаря на изискванията.

Мрежовата система

Обяснявайки идеята на състезателите, наръчникът на състезанието гласи, че „Спортистите трябва да бъдат позиционирани в същия ред като генералното класиране след предишния етап.

'Те ще бъдат разпределени в пет различни групи. Първите 20 в GC ще бъдат включени в първата група в изместени редове с носителя на жълтата фланелка на първо място.

'След това състезателите трябва да се позиционират свободно в другите групи, съответстващи на техните места в Генералната класификация.'

Спортистите отзад няма да се забавят при тръгването, но тъй като етапът започва по склоновете на първото изкачване, всеки отзад ще се бори да си пробие път към предната част.

Това вероятно ще осигури значителна полза за всички кандидати за GC, които все още имат съотборници високо в класацията. Надявайки се да разклатят състезанието, разбира се, отборите биха могли колективно да решат да намалят старта.

Все още с Montée de Peyragudes, Col de Val Louron-Azet и Col de Portet, осигуряващи изобилие от изкачване на останалата част от сцената, проектирани да отговарят на състезанията от самото начало.

Етап 17 от Тур дьо Франс 2018 ще се проведе в сряда, 25 юли, покриващ 65 км от Bagnères-de-Luchon до Saint-Lary-Soulan.