Терпстра и Ван дер Поел са потвърдени за обиколката на Фландрия

Съдържание:

Direct-Energie и Corendon-Circus сред седем покани на ProContinental в De Ronde

Ники Терпстра и Матю ван дер Поел ще бъдат сред огневата мощ на ProContinental, състезаваща се в Обиколката на Фландрия, тъй като Direct Energie и Corendon-Circus печелят записи с уайлдкард.

Terpstra ще се завърне като защитаващ шампиона, но като лидер на френския отбор Direct Energie след напускането му от QuickStep през зимата.

Застаряващият холандец беше сред колекцията състезатели, които трябваше да бъдат освободени от екипа на Патрик Лефевер за Световното турне, докато се бореше да осигури финансовото бъдеще на отбора си. Белгийската PVC компания Deceuninck в крайна сметка се намеси, макар и след като Терпстра подписа с новия си отбор.

Преместването на Terpstra в Direct Energie беше донякъде изненада, като мнозина предположиха, че е можел да намери място в WorldTour, въпреки че тази промяна на обстановката ще му позволи да стане безпрецедентен лидер в Classics.

Сега 34-годишният състезател ще се опита да стане първият състезател извън Световната обиколка, спечелил паметник след заснежените подвизи на Джералд Чолек Милано-Сан Ремо през 2013 г.

Терпстра обаче няма да е сам в това, тъй като потвърждението на Corendon-Circus в Tour de Flanders означава, че наскоро коронованият световен шампион по циклокрос Матю ван дер Поел ще направи своя дебют на Monument.

24-годишният младеж ще постигне първия си успех на пътя, като кара рационализирана кампания Spring Classics, която ще включва също Gent-Wevelgem и Amstel Gold Race.

Въпреки че Ван дер Поел заяви, че ще язди De Ronde само за опита, трудно е да се види, че той няма някакво влияние върху резултата от състезанието. Той също така ще има допълнителна мотивация да бъде син на бивш победител с баща Адри, спечелил изданието от 1986 г.

Сред другите отбори с уайлдкард, присъстващи във Фландрия, ще бъдат домакинските отбори, Sport Vlaanderen-Baloise и Wanty-Gobert, както и Cofidis и Vital Concept от Франция. Последната покана е предадена на Roompot-Charles.

Директорът на състезанието Скот Съндърланд коментира, че отборите с уайлдкард на Тур дьо Фландрия през 2019 г. могат да бъдат сред най-силните, виждани някога в състезанието.

„Поканите за заместващи символи, раздадени през 2019 г., ще видят един от най-силните състави на отбори на ProContinental до момента, като всички тези отбори са напълно подготвени и нетърпеливи да се представят на Обиколката на Фландрия през април,“каза Съндърланд.

'Тъй като миналогодишният победител Ники Терпстра води новия си отбор Direct Energie, той ще търси поредни победи.

'По-младият колега на Терпстра, холандски състезател Матьо ван дер Поел (Corendon-Circus), прясно коронясания световен шампион по колоездене звезда, сам ще иска да влезе в историята, като следва стъпките на баща си Адри, победител от 1986 г. Обиколка на Фландрия.