Castelli се завръща към производството на фланелки на Giro d'Italia

Съдържание:

След продължително прекъсване Castelli ще осигури фланелки на лидерите за Giro d'Italia

След 26-годишна пауза, Castelli се завърна в Giro d'Italia и ще направи фланелките на четиримата лидери за състезанието през 2018 г. Организаторите на състезанието Giro RCS и италианската марка за облекло Castelli разкриха новите дизайни на Седмица на модата в Милано.

Въпреки промяната в производителя, фланелките до голяма степен остават същите, каквито бяха през миналия сезон, когато бяха произведени от конкурентната италианска компания за облекло Santini.

Четирите фланелки ще бъдат maglia rosa (розова фланелка за лидера на състезанието), maglia bianca (бяла фланелка за най-добър млад състезател), maglia ciclamino (цикламана фланелка за класирането по точки) и maglia azzurra (синя фланелка за класификацията на катерачите).

Спортистите ще бъдат почерпени с минималистична фланелка от Castelli, която обещава да тежи само 124 грама благодарение на своята лека и аеродинамична материя.

Castelli публикува публикацията в Instagram по-горе в понеделник, припомняйки си периода, в който Castelli за последно предостави фланелки за италианското състезание.

За мнозина завръщането на Castelli ще означава завръщане към една любима ера. Последният победител в Giro d'Italia с розова фланелка на Castelli беше седемкратният победител в Grand Tour Мигел Индураин.

Бернар Ино също спечели титлите си в Джиро в Кастели, докато марката също украси Анди Хампстен и Стивън Рош с техните незабравими победи в състезанията.

101-то издание на състезанието е планирано да тръгне от Йерусалим на 4 май, преди да завърши в столицата на нацията Рим на 25 май.