Вижте всепобеждаващото представяне на Chloé Dygert в изпитание на време на Strava

Съдържание:

Достатъчно, за да завърши минута и половина пред холандската звезда Анна ван дер Бреген, може ли тя сега да удвои в състезанието по пътищата?

Във вторник американската състезателка Chloé Dygert направи доминиращо каране, за да спечели победата в индивидуалното бягане на часовник за жени на Световното първенство. Завършвайки 32-километровия маршрут от Рипон до Харогейт за 42:11, това беше достатъчно, за да завърши с цели 1:32 пред Анна ван дер Бреген и 1:52 пред Анемик ван Флойтен.

Нещо като изненадващ резултат, 22-годишният Дайгерт е известен предимно като състезател на писта, след като спечели пет златни медала на UCI Световното първенство по колоездене на писта и сребърен медал на Олимпийските игри. И все пак тя успя по някакъв начин да остави двама от най-доминиращите състезатели от последните години изостанали с непреодолима разлика.

След победата си тя качи своето возене в Strava. Заедно с натрупването на почти непрекъснати QOMs, това показва, че тя е поддържала супер бързи 41,6 км/ч средно по трасето. Това, което обаче няма да намерите включени, са данни за захранване.

Образ
Образ

"Беше много изненадващо", каза Дайгерт след победата си. „Мисля, че най-голямото ми предимство беше, че не карах с електромер.

'По-рано тази година участвах в състезание и тогава започнах да си възвръщам силата [след нараняване] и си спомням, че погледнах надолу към измервателя на мощността и си помислих „Излизам твърде силно, трябва да отстъпя".

'Така че без да имам електромер, без да гледам тези числа и да си казвам да се отдръпна, беше просто пълен газ от самото начало.'

Вземайки победата си в ужасни условия, при които стартът на състезанието беше задържан, родената във Вашингтон не се притесняваше от условията, които хванаха няколко други състезатели.

'Свикнах да карам в дъжда и знаех, че всички останали ще се уплашат, затова се опитах да се възползвам максимално.'

Това е пътуване, което ще й спечели много нови фенове. Въпреки фокуса си върху пистата и предстоящите игри в Токио, Дайгерт постига добри резултати и в етапните състезания в САЩ.

С достатъчно време да се възстанови преди шосейното състезание в събота, може ли тя също да направи разстройство там? Способна да преодолява хълмовете и със скоростта на преследвач на писта, тя поне ще изглежда да играе роля като част от мощния американски отбор от седем жени.