Ovo Energy Women's Tour предлага равни парични награди

Съдържание:

Състезанието вече ще предлага €90 000 общи наградни фондове, в сравнение с €35 000

Женското турне 2018 вече ще предлага парични награди, равни на тези на мъжкото турне на Великобритания, след като основният спонсор Ovo Energy увеличи ангажимента си към събитието от пет етапа. Новината дойде при представянето на маршрута, което беше домакин в сградата на парламента.

Тази промяна означава, че структурата на наградния фонд за Обиколката на жените през юни ще бъде идентична с тази на Обиколката на Великобритания за мъже, която се провежда през септември.

Това включва награди за етапи и фланелки по време на състезанието, а победителят в общото класиране ще прибере същата сума като мъжа, който оглави подиума по-късно през годината.

Крайният победител от всяко състезание ще вземе вкъщи €14 460 от общ GC пот от €36 220 (общият GC награден фонд за всички класирания от 1-во до 20-то място).

Резултатът е, че „всяко класиране се съпоставя паунд за паунд“, тъй като общият награден фонд се увеличава с €55 000 до €90 000.

Тази награда ще бъде разделена между първите 20 завършили на всеки етап и същия брой ездачи на финалния GC.

В Обиколката на Великобритания за мъже състезателите ще се състезават за четири фланелки, докато в Обиколката на жените ще има пет за грабване. Дневните притежатели на тези ще получат €150 и всеки, който държи всеки до края на състезанието, с изключение на общия победител, ще получи €1000 парична награда.

Общо 17 отбора ще се състезават в 2018 OVO Energy Women’s Tour. Пълна информация за отборите, маршрута и повече за състезанието можете да намерите в нашето ръководство - Женска обиколка 2018: Маршрут, състезатели и всичко, което трябва да знаете

„Когато женската обиколка беше първата фаза на обсъждане, имаше индикация за инерцията, която ще създаде“, каза треньорът и защитник на женското колоездене Стеф Уайман.

„Те не само предизвикаха себе си да осигурят правилната среда за професионални състезания за жени, но и поставиха летвата за всички останали състезания“, добави съпругът на шампионката по велокрос Хелън Уайман.

'През последните няколко години свикнахме със съобщения за увеличени или равни наградни фондове и според мен дължим голяма част от това на организаторите на Турнето на жените. Без тях днес спортът би могъл да изглежда много по-различно, отколкото е."

Заедно с професионалната женска обиколка, ще има и спортно събитие с масово участие, което ще се проведе в неделя, 1 юли. Приходите от това ще отидат за грижа за рака на гърдата, която е официалната благотворителна организация на състезанията.

„Особено вълнуващо е за Грижата за рака на гърдата да участва в тазгодишната обиколка на OVO Energy Tour“, каза Клеър Пулфорд, ръководител на събитията в Грижата за рака на гърдата.

'The Ride ще помогне на нашата благотворителна организация да продължи да подкрепя и да прави положителна промяна в живота на хилядите хора, изправени пред рак на гърдата в Обединеното кралство.'